Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu kampera?
Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu kampera?

W większości przypadków wypożyczenie kampera jest proste, przyjemne i bezproblemowe. Jednak wraz z rozwojem życia niektóre firmy chcą się niesłusznie wzbogacić. Jak więc uniknąć oszustwa?

Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu kampera?

Spytaj o limit kilometrów

Przed wypożyczeniem samochodu do campingu najlepiej dokładnie przeanalizować umowę w oparciu o limit kilometrów. W końcu jest to jeden z najczęstszych zastrzeżeń do umów najmu samochodów i prawdopodobnie ten temat nie jest jasno zdefiniowany w danym dokumencie. W takim przypadku warto nawet skonsultować się bezpośrednio z wypożyczalnią, gdyż po przekroczeniu dozwolonego dziennego przebiegu za każdy dodatkowy kilometr naliczana będzie dodatkowa opłata. Zawsze najlepiej jest zadbać o to, aby po określonej liczbie kilometrów nie musieliśmy za nic wnosić wyższych opłat.

Sprawdź stan samochodu przed wyjazdem

Odbierając samochód, powinniśmy dokładnie go sprawdzić i najpierw upewnić się, że nie jest uszkodzony (wgniecenia czy zadrapania). Jeśli jednak tego nie zrobimy, a wypożyczalnia samochodów wykryje taką usterkę, to ma prawo uważać, że wada jest spowodowana naszą winy i może obciążyć nas pełną opłatą za naprawę. Pomyśl o tym, że jeśli przykładowo wypożyczyłbyś jakieś super sportowe auto i przypadkowo je zarysujesz – wypożyczalnia za to płaci. Może to ostatecznie doprowadzić do ogromnych dziur w naszym portfelu. Zdarza się to często przy wypożyczaniu samochodu za granicą, ponieważ turystów przyciąga poczucie „wakacji”, a to, czy dana firma jest warta zaufania to już kwestia drugorzędna. To błąd, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na nasze kieszenie, a nikt tak naprawdę nie chce płacić podwójnie lub potrójnie za coś, co jest używane przez niego tylko raz, prawda?

Sprawdź opinię przed dokonaniem transakcji

Chyba każdy wie, że mamy świetne narzędzie, jakim jest Internet, które pozwala nam dokładnie sprawdzić, co ludzie naprawdę myślą o danej wypożyczalni i czy naprawdę warto wypożyczyć samochód campingowy w tej firmie. Dlatego też nie baw się w szukanie w ciemno – sprawdź wszystkie opinie, jakie tylko możesz. Dodatkowym bonusem jest to, jeśli masz kogoś znajomego, który wypożyczał już samochód w danej wypożyczalni – może ci to pomóc dokonać właściwego wyboru. W absolutnie najlepszym przypadku – jeśli masz taką możliwość i znajomego, możesz też pożyczyć kampera od znajomego, chociaż niewiele osób tak naprawdę ma takie znajomości.

5/5 - (2)