Zima w naszym kraju od lat nie była taka jaką pamiętali ją wszyscy. Można powiedzieć, że zima wyniosła się na jakiś czas z naszego kraju. Rok 2021 jest przełomowy, ponieważ biały puch sypie się z nieba w ilościach dotąd nieznanych. Jak co roku “zima zaskoczyła drogowców”, ale nie tylko ich, bo z czystym sumieniem można powiedzieć, że raczej nikt nie spodziewał się takiej zimy. 

Dlaczego nie jest aż tak fajnie jakby się mogło wydawać?

Właśnie, dlaczego nie jest tak pięknie jak mogłoby sugerować nam otoczenie? Za oknem panuje jedna z piękniejszych zim od niepamiętnych czasów, jednak ten rok nie jest rokiem który pomaga celebrować te warunki, tym bardziej nie jest rokiem który sprzyjałby wesołej, zimowej atmosferze. Wszystko to za sprawą pandemii wywołanej COVID-19. W obecnych czasach na ustach wszystkich są raczej doniesienia medyczne, a nie to gdzie panują najlepsze warunki do spędzenia ferii. O ile koronawirus nie zniszczył nam wakacji, to można powiedzieć, że odbił się na zimie. Styczeń był miesiącem z dosłownie idealnymi warunkami do uprawiania zimowych sportów, jak również do spędzenia czasu wolnego na wypoczynku w malowniczych zimowych miejscowościach. Na nasze nieszczęście stoki narciarskie pozostawały prawnie zamknięte aż do 12 lutego, natomiast gastronomia jest zamknięta ciągle. To bardzo skutecznie wpłynęło na pogorszenie możliwości spędzania aktywnie czasu tej zimy.

Kto najbardziej czekał na taką zimę?

Zdecydowanie najbardziej na tak piękną zimę czekali fani sportów śnieżnych. Każdy narciarz i snowboardzista zaciera ręce widząc te opady i myśląc o jeździe po świeżym puchu. Oczywiście nie tylko narciarze i snowboardziści cieszą się z tej zimy. Każdy kto lubi śnieg i zimowy klimat ucieszy się z możliwości spędzenia urlopu czy też ferii w jednej z wielu zimowych miejscowości turystycznych. Kto nie lubi spaceru po zaśnieżonym mieście z okularami słonecznymi na nosie, które chronią nasze oczy od prawie że alpejskiego słońca? Myślę, że wszyscy jednogłośnie przyznaliby, że takie wypady są bardzo atrakcyjne. 

O tym musisz pamiętać!

Pamiętaj o tym aby zachować głowę na karku oraz trzeźwe myślenie. Zima i śnieg są piękne, ale w tym samym czasie bardzo niebezpieczne. Bardzo łatwo w tych warunkach o wypadek samochodowy, nie mówiąc już o wypadku na stoku, gdzie z reguły nikt na nikogo nie uważa. Pamiętaj, zdrowie jest najważniejsze!

5/5 - (3)