Coraz więcej linii lotniczych oferuje tanie loty do różnych zakątków Europy. Wśród nich jest wiele destynacji Włoskich. Pora, abyś spróbował prawdziwego włoskiego espresso i zobaczył przepiękne widoki czy ponadczasowe butiki. Podpowiadamy jaki włoski kierunek obrać i dlaczego.

Mediolan- stolica mody

Bez wątpienia wielu kojarzy się z modą. Nie bez powodu- w marcu odbywa się tu znany na całym świecie Tydzień Mody. Samo lotnisko opiewa w luksusowe butiki, a spotkać na nim możemy prawdziwe gwiazdy, które traktują miasto jak wybieg modowy. Jeśli tutaj dotrzesz koniecznie odwiedź najpopularniejszą galerię “Galleria Vittoro Emanuele”. Jest tutaj też obraz “Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci. Z Polski do Mediolanu (Bergamo) lata Wizz Air oraz Ryanair.

Neapol- miasto pizzy?

Położone u podnóża Wezewiusza, jak możemy przeczytać na blogu https://udany-weekend.pl/kategoria/podroze/, miasto jest owiane tajemnicą i kojarzone z książkami Eleny Ferrante. Na miejscu możemy podziwiać wiele- jedzenie, architekturę, jedzenie. Wielu twierdzi, że to właśnie z Neapolu wywodzi się pizza, więc koniecznie trzeba jej tam spróbować. W okolicy znajdziemy ruiny Pompejów czy z znane ze zdjęć kolorowe Capri. Nie można zapomnieć również o kolorowym wybrzeżu Amalfi. Do Neapolu dolecimy Ryanairem i Wizzairem. 

Bari

Stolica Apulii zrobiła się w ostatnim czasie bardzo modna. Znajdziemy tutaj całe mnóstwo zamków, placów czy kościołów. Plaża Lido San Francesco ściąga tłumy miejscowych. Samo Bari jest położone na południu kraju i należy niestety do biedniejszych regionów- jest to też poniekąd odczuwalne. Z tego powodu nie jest jednak tak przewidywalne jak pozostałe regiony Włoch. Dolecimy tutaj Wizzairem.

Turyn

Produkowana jest tu chyba najsłynniejsza włoska kawa- Lavazza. Jeśli uwielbiasz piłkę nożna musisz koniecznie wybrać się mecz Juventusu Turyn, w którym gra Wojtek Szczęsny. Jeśli lubicie piękne pejzaże warto zobaczyć portowe miasteczko Genua. Z Polski lata tutaj Wizz Air.

Rzym

Jest takie powiedzenie, że “wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Bez wątpienia jest to najbardziej znane miasto we Włoszech. Możemy tutaj napawać wzrok pięknymi zabytkami, schować się pod drzewkami oliwnymi, czy zakosztować uroku knajp na Trasevere.

Palermo

Jeśli bardziej ciągnie Cię na wyspy powinieneś udać się na Sycylię. Poznaj mrożącą krew w żyłach historię sycylijskiej mafii, zasmakuj się w sycylijskich przysmakach i tamtejszych winach. Żyj tak, jakby jutra miało nie być. 

Cagliari

Stolica Sardynii przyciąga turystów przepięknymi widokami, turkusowym morzem i białych murów. O samej Sardynii mówi się, że jest Seszelami Europy. Tutaj nie potrzeba żadnych filtrów do zdjęć.

5/5 - (1)