Niezależnie od celu podróży może to stać się jednym z najtańszych sposobów spędzenia wakacji. Latem, w południowej i zachodniej Europie, scenerię wzbogacają białe kampery i pola namiotowe pełne turystów. Francuzi, Duńczycy, Szwedzi i Brytyjczycy większość wakacji spędzają w namiotach. Moda rekreacyjna na świeżym powietrzu wkroczyła również do Polski. Polacy nadal jednak chętniej wybierają zakwaterowanie w pomieszczeniach.

Nowy standard wakacji 

Większość z nas kojarzy rozrywkę pod namiotem z liceum, studiami lub obozami harcerskimi. Dlatego najczęstsze to chłód, wilgoć i ogólny dyskomfort. Dziś zaszło wiele zmian. Nieszczelne, oddzielne i niezbyt czyste prysznice i toalety zostały zastąpione nowoczesnymi, pięknymi łazienkami. Kemping wyposażony jest w dodatkowe udogodnienia m.in. Internet Wi-Fi, korzystanie z kuchni, pralni, a czasem wypożyczalni rowerów czy kajaków. Dawniej namioty wykonywano z ciężkich materiałów, które nie tylko długo wysychały, ale także zamokły podczas ulewnego deszczu. Nowoczesna technologia pozwala na zastosowanie lekkich i wytrzymałych tkanin, które są wodoodporne i „oddychające”. Spanie w tak nowoczesnym namiocie nie ma nic wspólnego z dawnymi czasami.

Gdzie warto biwakować?

Prawie cały świat oferuje wiele ciekawych miejsc, w których można rozbić namiot. Jednak przed wyjazdem na kemping powinniśmy zapoznać się z lokalnymi przepisami i regulacjami, tak abyśmy mogli rozbić obóz w bezpiecznym i wartym zobaczenia miejscu. Wakacje pod namiotem w Polsce to świetny pomysł w Polsce najwięcej pól namiotowych znajduje się na Mazurach. Ta kraina oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, a noclegi na świeżym powietrzu uzupełniają tę formę wypoczynku. Mazury uznawane są za zielone płuca Polski. Na Mazurach łatwo znaleźć zakątek, z jednej strony można podziwiać malowniczą scenerię i cudowną przyrodę, z drugiej oferuje wiele obiektów turystycznych, m.in. Wypożyczalnia kajaków, łodzi i rowerów.

5/5 - (2)