Są osoby, które uwielbiają podróżować, ale niektórzy wolą jak najmniej czasu spędzać w rozjazdach. Czasami nie da się uniknąć  podróży, dlatego warto wiedzieć jak przygotować się do wyprawy. Najgorszym przeciwnikiem w planowaniu wszelkich wyjazdów jest chaos. Jeśli nie mamy listy rzeczy do zabrania, albo kupujemy bilety na ostatnią chwilę, to zawsze jest duże ryzyko, że coś pójdzie nie tak jak powinno. Przed podróżą trzeba się dobrze przygotować, aby w trakcie nic nas nie zaskoczyło. 

Co ze sobą zabrać w podróż?

Najpierw zastanów się jaki charakter ma Twoja podróż. Inne rzeczy trzeba zabrać na wyjazd krótkoterminowy, a inne kiedy wybieramy się w długą drogę. Jeśli podróż ma trwać więcej niż kilka godzin, to warto zaopatrzyć się w odpowiednią ilość jedzenia oraz picia. Szczególnie, gdy po drodze nie będzie możliwości kupienia żadnych produktów spożywczych. Oprócz tego istotny jest kontakt ze światem, więc oprócz ładowarki najlepiej wziąć ze sobą też co najmniej dwa powerbanki.  

Ile ubrań wziąć w długą podróż?

Jeśli chodzi o ilość kompletów bielizny, to wystarczy policzyć na ile dni jedziemy. Oczywiście tak samo jest z resztą ubrań, choć zawsze lepiej mieć o dwie lub trzy bluzki więcej – o tym przeczytasz na każdym blogu podróżniczym, przykładowo na https://webhotels.pl/. Nigdy nie wiemy czy nie zmoczy nas deszcz, albo czy nie pobrudzimy ubrań jedzeniem. Nawet, kiedy jedziemy gdzieś latem, to i tak warto wziąć kurtkę przeciwdeszczową i jeden sweter, aby w razie nagłego pogorszenia pogody mieć w co się ubrać. Zaś zimą najlepiej spakować oprócz grubych bluz, też t-shirty, które będzie można wykorzystać chodząc po pokoju hotelowym, albo ubierając się na tak zwaną „cebulkę”. 

Jakie kosmetyki wziąć w długą podróż? 

Oprócz podstawowych rzeczy takich jak: szczoteczka i pasta do zębów, trzeba też pamiętać o żelu pod prysznic i szamponie. Niestety nie w każdym hotelu czy pensjonacie są dostępne małe opakowania środków higienicznych dla gości. Duże butelki kosmetyków zdecydowanie się nie sprawdzą. Na szczęście można kupić je w wersji mini. Zmieszczą się do kosmetyczki i na pewno nie zaleją innych rzeczy w torbie. Oprócz kosmetyków musisz mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy. Nie można również zapomnieć o lekach, zarówno tych na doraźne bóle, jak i przyjmowanych codziennie. 

5/5 - (1)