Zima dzieli podróżników na tych którzy kochają biały puch i na tych którzy go nienawidzą. Z pewnością zima oferuje mnóstwo atrakcji i możliwości, ale też narzuca pewne naturalne ograniczenia. W tym artykule piszemy o tym gdzie podróżować zimą, zapraszamy do lektury!

Zima to ciekawy czas

W zimie warto zaplanować podróże bliskie lub dalekie. Nie trzeba wydawać kroci, wystarczy wydać 300-400 złotych i wybrać się na weekend. Jest to doskonały relaks w spa, w ciekawym miejscu i okazja miłego spędzania wolnego czasu. W zimie można pojechać do ciepłych krajów – Egiptu, Senegalu, Brazylii, Argentyny i dziesiątek innych krajów. Polacy szczególnie chętnie jeżdżą do Egiptu w styczniu lub lutym. Marzec także jest dobrym miesiącem na relaks oraz odpoczynek. Warto wziąć urlop i spędzić dwa tygodnie w ciekawym miejscu. Tygodniowy urlop to zbyt krótki czas na odpoczynek. Najbardziej optymalny czas odpoczynku to co najmniej trzy tygodnie. Po tym czasie do pracy wraca całkiem inny człowiek – wypoczęty i zrelaksowany.

Inny urlop to sport w górach i nie tylko

Polacy chętnie jeżdżą w góry – do Zakopanego, Białki Tatrzańskiej, ale też do Włoch lub do Francji. Wypoczynek w Alpach to jest bardzo miłe spędzanie wolnego czasu. W dzień można spokojnie szusować po górskich stokach, a wieczorami tańczyć, bawić się i miło spędzać czas. Polakom podobają się takie wyjątkowe wakacje. Dzisiaj do Zakopanego wybiera się coraz więcej osób. Jedni jadą na weekend, inni spędzają tydzień, dwa lub trzy na takim wypoczynku. Osoby bardzo zamożne jadą na Kubę, tam podróżują, piją rum, odpoczywają tak doskonale, jak tylko to potrafią. Dla każdego zamożnego człowieka takie wakacje są naprawdę podstawą udanego relaksu. Kuba to doskonałe miejsce, piękny kraj, pełen słońca, ładnych miejsc, doskonałego alkoholu oraz przyjaznych ludzi. Miło można spędzić czas także w polskich miastach – Poznaniu, Krakowie czy Wrocławiu, zwiedzając miejsca pełne zabytków. W Polsce nie brakuje także miłych kurortów takich, jak Karpacz, Szklarska Poręba czy Zieleniec. Tam jeździ się na nartach, uprawia inne sporty zimowe oraz spotyka się z ludźmi wieczorami. Wakacje zimowe nie są tanie – odpoczynek czteroosobowej rodziny przez dwa tygodnie kosztuje około 8000-10000 złotych. Jest to dość duża suma i spory wydatek finansowy. 

5/5 - (4)