Wakacje pod namiotem to przygoda, którą w dzieciństwie przeżył każdy i fakt ten zapewne wspomina z rozrzewnieniem. Obecnie trwa moda  na pola namiotowe czy kempingi.  O czym jednak trzeba pamiętać, wybierając taką formę odpoczynku? 

Dobry namiot to podstawa

Solidny, wytrzymały namiot to podstawa. Musi być nieprzemakalny i odporny na wszelkie zjawiska atmosferyczne. Warto dobrze go okopać, by w przypadku deszczu woda nie dostała się do środka. Drugim niezbędnym elementem wyposażenia są maty lub materace będące odpowiednikiem łóżek. Muszą być solidne i wykonane z dobrego materiału. Na zakończenie warto wspomnieć o śpiworze. Zajmuje mało miejsca, jest funkcjonalny i spełnia swoją funkcję. Do części sypialnianej możemy wstawić pojemniki na odzież lub nieprzemakalne worki, w których znajdować się będą ubrania. 

Wyprawka turystyczna

Prócz namiotu, śpiwora czy materaca niezbędny jest stolik turystyczny i krzesła. O ile ten pierwszy możemy wykonać samodzielnie, o tyle z przygotowaniem siedzeń może być trudniej. Dlatego warto zaopatrzyć się w te akcesoria. Na polu namiotowym powinna być kuchnia, jednak jeśli chcemy być samowystarczalni musimy mieć niewielką butlę gazową lub grzałkę. Pozwoli to przygotować szybki posiłek czy zagotować wodę na kawę. Koniecznie pamiętać należy o zastawie stołowej, to jest kubkach, talerzach, oczywiście plastikowych. 

Wakacje inne niż wszystkie

Wakacje pod namiotem mogą być idealnym sposobem, by zapomnieć o codzienności i zmienić styl życia. Zamiast smartfona warto wybrać książkę. Zamiast gier komputerowych wybrać planszówki. Sposobów, by żyć bez dostępu do sieci jest naprawdę dużo. Pobyt pod namiotem powinien być wpisany w niejedną wycieczkę szkolną. A sam namiot i przebywanie w nim to atrakcja, o której każdy będzie pamiętał. 

Jakie jest zatem niezbędne wyposażenie pod namiot? Śpiwór, materac, krzesło, stolik, butla gazowa… i dobry humor. Interesujesz się turystyką? W takim razie zajrzyj na blog https://udany-weekend.pl/. Dowiesz się, że im mniej rzeczy, tym ciekawsze doświadczenie. Warto choć raz w życiu spędzić noc w namiocie. Niezwykłe przeżycia gwarantowane. 

5/5 - (1)