Niestety klimat w Polsce nas nie rozpieszcza i już od końcówki września, aż do wiosny, nie możemy liczyć na wiele promieni słonecznych i ciepłe temperatury. Sporo osób z tego powodu popada w stany depresyjne. By tego uniknąć można spróbować tak ułożyć sobie plan urlopowy, aby na tydzień lub dwa wyjechać zimą z Polski do ciepłych krajów i naładować akumulatory. Wielu ludzi w ten sposób odreagowuje depresyjną jesień i zimę. 

Egipt – kraina piramid i wysokich temperatur! 

Egipt jest miejscem, gdzie można wiele zobaczyć i zwiedzić mnóstwo starożytnych zabytków. Jest to kraj, o którym często pisze się na blogach podróżniczych, takich jak https://udany-weekend.pl/. Oprócz tego, kiedy w Polsce panują temperatury poniżej zera, tam promienie słoneczne ogrzewają ciała turystów zapewniając co najmniej 25 stopni Celsjusza, a czasami nawet więcej. Nadmorskie kurorty w Egipcie rozwijają się coraz prężniej, a goście odwiedzają kraj po sezonie, ponieważ latem temperatury są tak wysokie, że utrudniają normalne funkcjonowanie. W Morzu Czerwonym kryją się przepiękne rafy koralowe, które można zobaczyć nurkując na przykład w Marsa Alam. 

Wyspy Kanaryjskie zimą – czy jest tam ciepło?

Okazuje się, że Ci którzy zdecydują się na wylot na Wyspy Kanaryjskie w grudniu lub styczniu, na pewno nie będą żałować. Temperatury w tym rejonie sięgają wtedy dwudziestu kilku stopni, więc jest o wiele cieplej niż w Polsce. Promienie słoneczne towarzyszą turystom przez cały dzień, a bliskość wielkiego oceanu powoduje, że każdy chciałby w ten sposób spędzić urlop zimą. Najpopularniejszą destynacją, która wybierają Polacy jest Teneryfa, a zaraz za nią plasuje się Gran Canaria. Będąc na wyspach warto zainteresować się wulkanem Teide oraz parkiem narodowym Timanfaya. 

Dominikana, czyli jak spędzić niezapomniane wakacje zimą

Dominikana nazywana „Perłą Karaibów”, to miejsce, gdzie przez cały rok świeci słońce. W styczniu, kiedy w Polsce króluje zima, tam można się opalać w temperaturze ponad 27 stopni. W przeciwieństwie do Wysp Kanaryjskich, gdzie w sezonie zimowym jest ciepło, ale też pada deszcz, tak na Dominikanie nie ma takiego ryzyka. Wielu Polaków korzysta z dobrodziejstw Perły Karaibów i tłumnie odwiedzają Dominikanę zimą. 

5/5 - (1)